[an error occurred while processing this directive]


HOME

 Regional Staff (1974-75)
Regional Director Tara Eisner
Regional Secretary Sylvia Hirsch

 AZA Regional Board (1974-75)
Regional Officers
Aleph Godol Mark Frydman
Aleph S'gan Ken Kossoff
Aleph Moreh Gordon Van Zak
Aleph Mazkir Barry Bernstein
Aleph Gizbor Marc Sherman
Aleph Sofer Leigh Greenberg
Aleph Kohen Godol Richard Waldow
Regional Chairmen
Executive Assistant John Statsinger
Athletics Cliff Hassel
Community Service David Ruchlemer
Cultural David Laurie
ISF/Fundraising Randy Moss
Jewish Heritage Barney Jacobs
Kallah Joe Carmel, Gordon Van Zak
Membership Jeff Hanen, Mark Karno

 BBG Regional Board (1974-75)
Regional Officers
N'siah Cindy Luster
S'ganit Edy Gershbock
Morah Bonnie Gaiber
Mazkirah Sondra Gordon, Morena Tauber
Katvanit Elaine Segal
Orecht/Safranit Judy Rosmarin
Gizbarit Lynne Summers
Madricha Rena Shamie
Regional Chairmen 
Athletics Julie Saltoun
Community Involvement Joy Rice
Convention Shelley Fradkin
ISF Benita Chernyk
Jewish Awareness Carol Spiller
Kallah Marilyn Landau
Membership Sharon Grobman
Program Debbie Borys

 AZA Chapters
Chapter Godol S'gan Meeting Place
Continental #1723 Rodney Gottlieb Jeff Baron Youth House
Every Wednesday 7:30 PM
Covenant #446 Edward Hersh Mike Farkas Youth House
Every Tuesday 7:30 PM
Rudi M. Hirsch #1837      
John F. Kennedy #456 Chuck Feldman Rob Lambert Temple Beth Torah
Every other Sunday 7:30 PM
Ladera #1189 Seth Cinamon Don Kane Youth House
Every Wednesday 7:30 PM
Los Angeles #43 Mark Fishman Dave Bromberg Youth House
Every Monday 7:30 PM
Menorah #262 Russell Sawyer Scott Miller Youth House
1, 3, 5, Wednesday 7:30 PM
Rancho Palos Verdes #1916 Glenn Rosenfeld David Reinschreiber Homes
2, 4, Wednesday 7:30 PM
Yaacov Springer #553 Andy Gross Harold Leigh Bay Cities Jewish Community Center
1, 3, 5, Wednesday 7:30 PM
Westchester #767 Jon Ross Rick Len Temple Beth Tikvah
1, 3, 5, Wednesday 7:30 PM
Howard Paul Wilson #101 Mark Milhander Jeffrey Hirschfeld Youth House
Every Tuesday 7:30 PM
Yam V'harim #399 Mike Kravitz Don Wortman Temple Menorah
Redondo Beach
1, 3, Monday 7:30 PM

 BBG Chapters
Chapter N'siah S'ganit Meeting Place
Aliyah #241 Debbie Benveniste Sharon Lerner Temple Menorah
2, 4, Monday 7:30 PM
Al Jolson #708 Shari Panish Harriet Rotter Youth House
Every Tuesday 7:30 PM
Angeles #518 Rochelle Greenberg Debbie Borys Youth House
1, 3, Monday 7:30 PM
Brentwood #592 Tilda Crispi Temmie Novak Homes
Every Tuesday 7:30 PM
Chutzpah #620 Robin Goldberg Karen Finfer Homes
2, 4, Monday 7:30 PM
Crestwood #3 Judy Rosmarin Jody Lander Youth House
1, 3, 5, Tuesday 7:30 PM
Dalya #671 Carole Reiser Julie Saltoun Youth House
1, 3, 5, Tuesday 7:30 PM
Dimona #1501 Judy Klein Terri Fichman Bay Cities Jewish C. Center
Every Monday 7:30 PM
Fidelity #1223 Vivian Herskovits Sheri Silverberg Youth House
Every Monday 7:30 PM
Harmony #59 Linda Allan Kerri Schwartz Youth House
2, 4, Tuesday 7:30 PM
Sabra #1337 Marlene Finkelstein Debby Margolis Homes
Every Wednesday 7:00 PM
Santa Monica #12 Suzy Weinberg Shelly Segal N'siah's Home
1, 3 Wednesday 7:00 PM
Tel Aviva #1486 Debbie Saks Stephanie Wasserman Youth House
1, 3 Wednesday 7:30 PM
Unity #26 Denice Zavat Debbie Wachtin Youth House
1, 3 Monday 7:30 PM
Westchester #341 Leslie Geber Lynne Summers B'nai Tikvah
2, 4 Tuesday 7:00 PM
Yididim #1396 Cindy Silbert Nancy Councelbaum Homes
1, 3 Monday 7:30 PM